Szyny aluminiowe R-LA

Szyny (rampy) aluminiowe R-LA przeznaczone do pokonania wózkiem inwalidzkim niewielkich różnic poziomów, zazwyczaj stosowane na schodach lub do wprowadzenia ciężkich wózków z napędem elektrycznym do samochodu. Dzięki budowie teleskopowej, mają bardzo uniwersalne zastosowanie,  pozwalające na regulowanie długości w zależności od potrzeb. Dzięki zastosowanym materiałom charakteryzują się niewielką wagą. Posiadają wygodne rączki do przenoszenia.
Rampy nie są montowane na stałe do schodów, w każdej chwili można je rozłożyć na schodach oraz złożyć i schować. Z uwagi na teleskopową budowę nie zajmują wiele miejsca podczas przechowywania.
Stabilna konstrukcja ramp wykonana z wysokogatunkowego aluminium oraz zastosowanie wysokiej klasy materiałów antypoślizgowych daje ich użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa i pewności, którą wzbogacają górne i dolne spoczniki zabezpieczające przed ześlizgnięciem się rampy w trakcie użytkowania. Rampy przeznaczone są do przemieszczania wózków inwalidzkich w pomieszczeniach zamkniętych (np. klatka schodowa) oraz w pewnym zakresie również na terenie otwartym (np. schody zewnętrzne).

Rampy dla niepełnosprawnych:

Szyny aluminiowe R-LA są oferowane w dwóch długościach:
R-LA I długość      98 – 196 cm    szerokość: 25 cm    grubość: 5 cm    waga: 7 kg x 2
R-LA II długość   155 – 311 cm    szerokość: 25 cm    grubość: 5 cm    waga: 9 kg x 2
Maksymalne obciążenie dla ramp:
R-LA I długość    220 kg
R-LA II długość   220 kg
Maksymalna bezpieczna wysokość przy pełnym rozsunięciu ramp:
R-LA I długość    do 3 schodów
R-LA II długość   do 5 schodów